NAPIŠTE NÁM

Novorozenecká fotografie-NEWBORN

Nejlepší doba na focení novorozených dětí je ihned po porodu, zpravidla 4-20 den co jsou na světě, dokud jsou spavá a klidná. Focení je důležité objednat již v těhotenství, zapíši si Váš termín a Vy mi ihned po porudu pošlete sms, že je miminko na světě. Poté společně naplánujeme a zarezervujeme co nejlepší a nejbližší termín. Focení probíhá v ateliéru. Novorozenecké focení je časově náročné. Počítejte s tím, že focení zabere 2,5 - 3 hodiny. 

v den focení:

·   S sebou si vezměte nějakou deku, do které miminko zabalíme. Mějte připravené také čislé pleny a dudlík.

·   Kojení naplánujte až do ateliéru. Miminko tedy krmte naposledy 2-3 hodiny před plánovaným focením. Snažte se také udržovat miminko co nejvíce vzhůru, aby se v ateliéru najedlo a pak hezky usnulo.

Focení dětí 4. -10 . měsíc

Lze nafotit pěkné fotografie v období mezi 4.-6. měsícem, když miminko vydrží delší dobu na břiše, dobře drží hlavu, reaguje na podněty a směje se.

Další dobré období k zachycení fotografií je mezi 6. - 10. měsícem, kdy miminko dokáže sedět samo, bez opory. Ale na druhou stranu ještě nechodí, nezvedá se a neutíká.

Focení dětí starších 1 rok

Při focení starších dětí doporučuji focení v exteriéru. Děti v tomto věku jsou často neposedné a venkovní prostředí je jim daleko přirozenější. Doporučuji vzít s sebou také oblíbené hračky dětí.